2017-hac-kura-sonuclari

2018 Hac Kurası Ne Zaman Çekilecek?

2018 Hac Kura Sonuçları Açıklandı!

“Hac kurası çekildi mi? Kura sonuçları ne zaman açıklanacak? Hac kesin kayıtları hangi tarihleri kapsıyor? Katsayı sistemi nedir? Bu yılki hac kayıtları ile ilgili tüm sorular ve yanıtlarını hacı adaylarımız için derledik.”

Hac kura sonuçları ve hac kura sorgulama işlemleri için hacı adaylarının meraklı bekleyişi sona erdi.

2018 hac kura sonuçları ve hac kayıtlarına ilişkin tarihler Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklandı. Bu yılki hac kurası 1 Şubat 2018 Perşembe günü saat 11.00’de çekildi ve kura sonuçları aynı gün hac sorgu ekranı ile saat 21.00’den itibaren Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kura Sorgulama Ekranı’ndan kamuoyuyla paylaşıldı.

Bilgisayar ortamında kamuoyuna açık bir şekilde ve basın mensuplarının katılımıyla Diyanet Vakfı Konferans Salonu’nda çekilen 2018 yılı hac kurasına ilk kez kayıt olanlar ile hac kayıtları otomatik olarak yenilenen hacı adayları katıldı.  Kurada adı çıkan ve kesin kayıtlarını yaptıran hacı adayları için hacca gidişler 17 Temmuz 2018 de başlayıp, 15 Ağustos 2018 de son kafilenin de kutsal topraklara ulaşmasıyla sona erecek. Yurda dönüş tarihleri ise 25 Ağustos 2018 tarihinde başlayıp 20 Eylül 2018 tarihinde tamamlanacak.

Hac Kesin Kayıtları Ne Zaman Yapılacak?

Hac kurasının ardından hacca gitmek üzere kesin kayıt hakkı elde eden hacı adaylarının kayıt işlemleri 5 Şubat – 16 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Hacca Semerşah Turizm Kalitesiyle Gidin

2018 yılında Semerşah Turizm kalitesi ve vade farksız 9 taksit fırsatıyla hacca gitmek için aşağıdaki hac kayıt formumuzu doldurun müşteri temsilcimiz sizinle hemen iletişime geçsin.

Katsayılı Kura Sistemi Nedir?

Bu sistem uzun yıllardan beri kurada adını bekleyen hacı adaylarına öncelik tanınmasını sağlayan bir sistemdir. Örneğin hac başvurusunu 3 yıldır yenileyenlerin 9 kez, 4 yıldır yenileyenlerin 16, 5 yıldır yenileyenlerin ise 25 hakkı bulunmaktadır. Bu sene ilk kez kayıt yaptıranların ise 1 kura hakkı bulunmaktadır. Böylece daha uzun süredir bekleyen hacı adaylarının hac kura şansları arttırılmaktadır.

Hac Kayıtları İle İlgili Önemli Hususlar Neler?

1) Hac kesin kayıtları 05-16 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

2) Kesin kayıt hakkı elde eden hac yolcularının; Kesin Kayıt Belgesini alması esnasında sistemde kayıtlı olan cep telefonlarına gelecek şifre ile sisteme giriş yapabilmelerine, cep telefonu bulunmayanların ise müftülüklere başvuracaktır.

3) Kesin kayıt hakkı elde eden yolcular; hac kesin kayıt belgeisni hac.diyanet.gov.tr adresinden alabilecekleri gibi, internet imkanıolmayan yolcular iil/ilçe müftülüklerinden ‘’Diyanet İşleri Başkanlığına veya Acentaya Kesin Kayıt Belgesi’’ Alabileceklelerdi.

4) Kesin kayıt belgesi alan yolcuların kayıt süresi içerisinde;

a) Diyanet İşleri hac organizasyonunu seçenler il müftülüklerine

b) Acente organizasyonu seçenler ilgili acenteye

c) Müracaat ederek kesin kayıtlarını yapacaklardır.

5) Hac Kesin Kayıt Belgesini aldığı halde süresi içerisinde başkanlığa veya acentaya müracat etmeyerek kayıt yaptırmayanlara kesin kayıt hakkı verilmeyecektir.

6) Kesin kayıt hakkı elde edenlerden herhangi bir mazeret sebebiyle kayıt yaptırmayarak, bu haklarını gelecek yıla devretmek isteyenlere bu hak tanınmayacaktır.

Hacı Adayları İçin Konaklama Türleri Neler Olacak?

Hac yolcularına farklı hizmet seçenekleri sunabilmek maksadıyla Mekke ve Medine’deki bina ve otellerin fiziki yapıları ile Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’ye olan mesafeleri dikkate alınarak hac konaklama türleri Oda Tercihli Hac Konaklama Türü ve Otel Tercihli Hac Konaklama Türü şeklinde yapılacaktır.

Kurada Adı Çıkanların Ne Yapması Gerekecek?

Bu yılki hac kurasında adı çıkan hacı adayları  kesin hac kayıt tarihlerini bekleyecek ve bu süre içerisinde tercih edeceği hac organizasyonunu belirleyecek. Hac kesin kaydı için tıklayın.

Hac Kurasında Adı Çıkmayanlar Özel Şirketlerle Hacca Gidebilir mi?

Hac kurasında adı çıkmayanlar özel şirketlerle de hacca gidememektedir. Çünkü Suudi Arabistan Hac Bakanlığı’nın getirmiş olduğu 80 bin kişilik kota nedeniyle sadece adı kurada çıkanlar hacca gidebilmektedir. Bu anlamda özel kuruluşlar (acenteler de) hac ve umre hizmetlerinde Diyanet İşleri Başkanlığı’na tabiidir.

Hac Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Hac fiyatlarında azami sınır her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenmekte olup Semerşah Turizm belirlenen bu fiyatlara uymaktadır.

Kura Sonucunda Adı Çıkmayan Hacı Adaylarının Ne Yapması Gerekecek?

2018 hac kurasında adı çıkmayan hacı adaylarının 1 yıl sonraki hac kurasını beklemeleri ve 2019 yılında hac kayıtlarını yeniden güncellemeleri gerekecek.

Kura Sonrası Hac Kayıtları Nasıl Olacak?

Hac kayıt ekranlarında geçtiğimiz yıl (2017) olduğu gib bu yıl da onay SMS’i kullanılacak. Hac kayıt ekranında tercihlerini yapan hacı adayları işlemlerini, cep telefonlarına gelen onay SMS’iyle tamamlayacak.

Kurada Adı Çıkanlar Hac Kaydı Sırasında Hangi Organizasyonu Tercih Etmeli?

Hacı adayları hac niyetiyle yaklaşık 40 gün boyunca kutsal topraklarda (Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere) kalacaklarından; hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti yüksek organizasyonları tercih etmeli.

Semerşah Grup’un Diğer Organizasyonlardan Farkı Nedir?

Semerşah Grup, Türkiye genelindeki özel kuruluşlar (acenteler) arasında, son 8 yıldır hacı adayları tarafından en çok tercih edilen şirketler topluluğudur. Bunun öncelikli nedeni ise Semerşah Grup’un hacılarını birer müşteri olarak değil Yüce Allah’ın misafiri olarak görmesidir.

1- Semerşah Grup, Türkiye genelindeki özel kuruluşlar arasında son 8 yıldır hacı adayları tarafından en çok tercih edilen şirketler topluluğudur.

2- Semerşah Grup, hizmeti nimet bilir ve faaliyetlerini bu anlayışla sürdürür.

3- Semerşah Grup’un yıldızlı lüks otelleri, haccın en yoğun zamanlarında şeytan taşlama mahalline yürüme mesafesindedir.

4- Semerşah Grup’un tüm yemeklerini alanlarında uzman Türk aşçılar yapar.

5- Semerşah Grup, mahremiyete azami düzeyde önem verir. Mahremiyet politikası gereği yemekhane, mescit, asansör, lobi ve servis araçları kadın ve erkekler için ayrı ayrıdır.

6- Semerşah Grup hac öncesinde düzenlediği online ve yüz yüze eğitim seminerleriyle hacı adaylarına hacca hazırlar.

7- Semerşah Grup, deneyimli rehber hocalarıyla misafirlerinin ibadet ve ziyaretlerini adım adım takip eder.

8- Semerşah Grup, bilgilendirme servisi ile hacı adaylarının Türkiye’deki yakınları ve ailelerini habersiz bırakmaz.

9- Semerşah Grup, yaygın hizmet ağı ile hacı adaylarını yurt genelindeki 26 havalimanından kutsal topraklara uğurlar.

10- Semerşah Grup Mekke-i Mükerreme’deki son model servis araçlarıyla her 20 dakikada bir Harem-i Şerif’e ring sefer gerçekleştirir.

11- Semerşah Grup’un Medine-i Münevvere’deki yıldızlı lüks oteli Mescid-i Nebeviye yalnızca 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Semerşah Turizm 2018 Hac Reklam Filmi

Haber Tarihi: 01.07.2017
Güncelleme: 01.02.2018