2017-hac-kura-sonuclari

2019 Hac Kura Sonuçları Açıklandı

2019 Hac Kura Sonuçları Açıklandı!

2019 yılı hac kurasına ilişkin hacı adaylarının günlerdir devam eden meraklı bekleyişi sona erdi.

Hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gitmek için başvuruda bulunan hacı adaylarının heyecanla beklediği 2019 hac kurası Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklandı.  28 Aralık Cuma günü saat 15.00’te Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın elektronik ortamda kura çekimini başlatmasıyla birlikte 2019 yılında hacca gidecek hacı adayları belirlenmiş oldu.

Hacca gitmeye hak kazanan hacı adayları kura sonuçlarını TCKN ve “Ana adı” bilgileri ile Diyanet’in “2019 Yılı Hac Kura ve Durum Sorgulama Ekranı” ekranından öğrenebilecek.

Hacca Semerşah Turizm Kalitesiyle Gidin

Hac vazifenizi Semerşah Turizm kalitesiyle gerçekleştirmek için formumuzu doldurun, müşteri temsilcimiz sizinle hemen iletişime geçsin.

Hizmet kalitemizle özel kuruluşlar arasında son 9 yıldır hacı adaylarının ilk tercihi olduk. Hac fiyatları Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenmekte olup, Semerşah Turizm bu fiyatlara uymaktadır.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu’nda elektronik ortamda gerçekleştirilen kura çekimine, toplam 2 milyon 213 bin 835 hacı adayı katıldı. Çekilen kura sonucunda 80 bin kişi hacca gitmeye hak kazandı. Kurada adı çıkan ve kesin kayıtlarını yaptıran hacı adayları için hacca gidişler 04 Temmuz 2019‘da başlayıp, 05 Ağustos 2019 de son kafilenin de kutsal topraklara ulaşmasıyla sona erecek. Yurda dönüş tarihleri ise 16 Ağustos 2019 tarihinde başlayıp 13 Eylül 2019 tarihinde tamamlanacak.

Hac Kesin Kayıtları Ne Zaman Yapılacak?

Hac kurasının ardından hacca gitmek üzere kesin kayıt hakkı elde eden hacı adaylarının kayıt işlemleri 02 – 11 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Şehit Yakını ve Gaziler

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2007-2019 yılları arasında kayıt yaptırıp daha önce hacca gitmemiş şehit anne, baba, eş ve evlenmemiş çocukları ile gazi ve eşlerinden müracaat edecek olanları kurasız olarak hacca götürecek.​

Katsayılı Kura Sistemi Nedir?

Bu sistem uzun yıllardan beri kurada adını bekleyen hacı adaylarına öncelik tanınmasını sağlayan bir sistemdir. Örneğin hac başvurusunu 3 yıldır yenileyenlerin 9 kez, 4 yıldır yenileyenlerin 16, 5 yıldır yenileyenlerin ise 25 hakkı bulunmaktadır. Bu sene ilk kez kayıt yaptıran hacı adaylarının ise 1 kura hakkı bulunmaktadır. Böylece daha uzun süredir bekleyen hacı adaylarının hac kura şansları arttırılmaktadır.

Hac Kayıtları İle İlgili Önemli Hususlar Neler?

1) Hac kesin kayıtları 02-11 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılacak.

2) Kesin kayıt hakkı elde eden hacı adayları; Hac Kesin Kayıt Belgelerini cep telefonlarına gelecek şifre ile sisteme giriş yaparak alabileceklerdir. Cep telefonu bulunmayan hacı adaylarının müftülüklere başvurmaları gerekmektedir.

3) Kesin kayıt belgesi alan yolcuların kayıt süresi içerisinde;

a) Diyanet İşleri Başkanlığı hac organizasyonunu seçenler il müftülüklerine,

b) Acente organizasyonu seçenler ise ilgili acenteye müracaat ederek kesin kayıtlarını yaptırabileceklerdir.

4) Hac Kesin Kayıt Belgesini aldığı halde süresi içerisinde başkanlığa veya acentaya müracat etmeyerek kayıt yaptırmayan hacı adayları kesin kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

5) Kesin kayıt hakkı elde edenlerden herhangi bir mazeret sebebiyle kayıt yaptırmayarak, bu haklarını gelecek yıla devretmek isteyenlere bu hak tanınmayacaktır.

Hacı Adayları İçin Konaklama Türleri Neler Olacak?

Hac yolcularına farklı hizmet seçenekleri sunabilmek maksadıyla Mekke ve Medine’deki bina ve otellerin fiziki yapıları ile Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’ye olan mesafeleri dikkate alınarak hac konaklama türleri Oda Tercihli Hac Konaklama Türü ve Otel Tercihli Hac Konaklama Türü şeklinde yapılacaktır.

Kurada Adı Çıkanların Ne Yapması Gerekecek?

Bu yılki hac kurasında adı çıkan hacı adayları  kesin hac kayıt tarihlerini bekleyecek ve bu süre içerisinde tercih edeceği hac organizasyonunu belirleyecek.

Hac Kurasında Adı Çıkmayanlar Özel Şirketlerle Hacca Gidebilir mi?

Hac kurasında adı çıkmayanlar özel şirketlerle de hacca gidememektedir. Çünkü Suudi Arabistan Hac Bakanlığı’nın getirmiş olduğu 80 bin kişilik kota nedeniyle sadece adı kurada çıkanlar hacca gidebilmektedir. Bu anlamda özel kuruluşlar (acenteler de) hac ve umre hizmetlerinde Diyanet İşleri Başkanlığı’na tabiidir.

Hac Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Hac fiyatlarında azami sınır her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenmekte olup Semerşah Turizm belirlenen bu fiyatlara uymaktadır.

Kura Sonucunda Adı Çıkmayan Hacı Adaylarının Ne Yapması Gerekecek?

hac kura sonuçları, hac 2019, hac kurası, hac kura sorgulama

hac kura sonuçları, hac 2019, hac kurası, hac kura sorgulama

2019 hac kurasında adı çıkmayan hacı adaylarının 1 yıl sonraki hac kurasını beklemeleri ve 2020 yılında hac kayıtlarını yeniden güncellemeleri gerekecek.

Hac Kura Sonuçları Sonrası Hac Kayıtları Nasıl Olacak?

Hac kayıt ekranlarında geçtiğimiz yıl (2018) olduğu gib bu yıl da onay SMS’i kullanılacak. Hac kayıt ekranında tercihlerini yapan hacı adayları işlemlerini, cep telefonlarına gelen onay SMS’iyle tamamlayacak.

Kurada Adı Çıkanlar Hac Kaydı Sırasında Hangi Organizasyonu Tercih Etmeli?

Hacı adayları hac niyetiyle yaklaşık 40 gün boyunca kutsal topraklarda (Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere) kalacaklarından; hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti yüksek organizasyonları tercih etmeli.

Semerşah Grup’un Diğer Organizasyonlardan Farkı Nedir?

Semerşah Grup, Türkiye genelindeki özel kuruluşlar (acenteler) arasında, son 9 yıldır hacı adayları tarafından en çok tercih edilen şirketler topluluğudur. Bunun öncelikli nedeni ise Semerşah Grup’un hacılarını birer müşteri olarak değil Yüce Allah’ın misafiri olarak görmesidir.

1- Semerşah Grup, Türkiye genelindeki özel kuruluşlar arasında son 9 yıldır hacı adayları tarafından en çok tercih edilen şirketler topluluğudur.

2- Semerşah Grup, hizmeti nimet bilir ve faaliyetlerini bu anlayışla sürdürür.

3- Semerşah Grup’un yıldızlı lüks otelleri, haccın en yoğun zamanlarında şeytan taşlama mahalline yürüme mesafesindedir.

4- Semerşah Grup’un tüm yemeklerini alanlarında uzman Türk aşçılar yapar.

5- Semerşah Grup, mahremiyete azami düzeyde önem verir. Mahremiyet politikası gereği yemekhane, mescit, asansör, lobi ve servis araçları kadın ve erkekler için ayrı ayrıdır.

6- Semerşah Grup hac öncesinde düzenlediği online ve yüz yüze eğitim seminerleriyle hacı adaylarına hacca hazırlar.

7- Semerşah Grup, deneyimli rehber hocalarıyla misafirlerinin ibadet ve ziyaretlerini adım adım takip eder.

8- Semerşah Grup, bilgilendirme servisi ile hacı adaylarının Türkiye’deki yakınları ve ailelerini habersiz bırakmaz.

9- Semerşah Grup, yaygın hizmet ağı ile hacı adaylarını yurt genelindeki 26 havalimanından kutsal topraklara uğurlar.

10- Semerşah Grup Mekke-i Mükerreme’deki son model servis araçlarıyla her 20 dakikada bir Harem-i Şerif’e ring sefer gerçekleştirir.

11- Semerşah Grup’un Medine-i Münevvere’deki yıldızlı lüks oteli Mescid-i Nebeviye yalnızca 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Semerşah Turizm 2019 Hac Reklam Filmi