2017-hac-kura-sonuclari

2018 Hac Kurası Ne Zaman Çekilecek?

2018 Hac Kurası Ne Zaman Çekilecek! Kura Sonuçları Hangi Tarihte Açıklanacak!

Hacı adaylarının 2018 hac ön kayıtları tamamladı. Geçtiğimiz yıllarda kaydı olan hacı adaylarının işlemleri ise Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından otomatik olarak yenilendi. Pekiyi hacı adaylarının merakla beklediği hac kurası ne zaman çekilecek ve 2018 hac kura sonuçları ne zaman açıklanacak.

Hac kurasına ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen her yıl tarihsel olarak 2 hafta öne çekilen hac kura çekimi ve hac kura sorgulama işlemlerinin bu yıl Ocak ayının son haftasında ya da Şubat ayının ilk haftasında yapılması bekleniyor. Yaklaşık 2 milyon hacı adayının yer alacağı hac kurasında geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da katsayılı kura sistemi uygulanacak. Hac kura sonuçları açıklanır açıklanmaz Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kura Sorgulama Ekranı’ndan veya Semerşah Turizm web sitesindeki sorgu kayıt formu aracılığı ile öğrenilebilecek.

2018 Hac Kurası’na Kimler Katılacak?

Bilgisayar ortamında kamuoyuna açık bir şekilde çekilecek ve canlı olarak da yayınlanacak 2018 yılı hac kurasına ilk kez kayıt olanlar ile hac kayıtları otomatik olarak yenilenen hacı adayları katılacak.

Hac Kura Sonucunuzu Semerşah Hızı ve Kalitesiyle Öğrenin

Formumuzu doldurun, 2018 hac kura sonucunuzu SMS’le size bildirelim.

Katsayılı Kura Sistemi Nedir?

Bu sistem uzun yıllardan beri kurada adını bekleyen hacı adaylarına öncelik tanınmasını sağlayan bir sistemdir. Örneğin hac başvurusunu 3 yıldır yenileyenlerin 9 kez, 4 yıldır yenileyenlerin 16, 5 yıldır yenileyenlerin ise 25 hakkı bulunmaktadır. Bu sene ilk kez kayıt yaptıranların ise 1 kura hakkı bulunmaktadır. Böylece daha uzun süredir bekleyen hacı adaylarının hac kura şansları arttırılmaktadır.

Kurada Adı Çıkanların Ne Yapması Gerekecek?

Bu yılki hac kurasında adı çıkan hacı adayları  kesin hac kayıt tarihlerini bekleyecek ve bu süre içerisinde tercih edeceği hac organizasyonunu belirleyecek. Hac kesin kaydı için tıklayın.

Hac Kurasında Adı Çıkmayanlar Özel Şirketlerle Hacca Gidebilir mi?

Hac kurasında adı çıkmayanlar özel şirketlerle de hacca gidememektedir. Çünkü Suudi Arabistan Hac Bakanlığı’nın getirmiş olduğu 80 bin kişilik kota nedeniyle sadece adı kurada çıkanlar hacca gidebilmektedir. Bu anlamda özel kuruluşlar (acenteler de) hac ve umre hizmetlerinde Diyanet İşleri Başkanlığı’na tabiidir.

Hac Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Hac fiyatlarında azami sınır her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenmekte olup Semerşah Turizm belirlenen bu fiyatlara uymaktadır.

Kura Sonucunda Adı Çıkmayan Hacı Adaylarının Ne Yapması Gerekecek?

2018 hac kurasında adı çıkmayan hacı adaylarının 1 yıl sonraki hac kurasını beklemeleri ve 2019 yılında hac kayıtlarını yeniden güncellemeleri gerekecek.

Kura Sonrası Hac Kayıtları Nasıl Olacak?

Hac kayıt ekranlarında geçtiğimiz yıl (2018) olduğu gib bu yıl da onay SMS’i kullanılacak. Hac kayıt ekranında tercihlerini yapan hacı adayları işlemlerini, cep telefonlarına gelen onay SMS’iyle tamamlayacak.

Hac Kesin Kayıtları Ne Zaman Yapılacak?

2018 hac kura sonuçlarına göre hac kaydı yapmaya hak kazanan hacı adayları Diyanet İşleri Başkanlığı’nın belirlediği tarihler arasında kesin kayıt işlemlerini yaptırabilecek. Hac kayıtları sırasında hacı adayları Diyanet İşleri Başkanlığı veya acentelerin hac organizasyonlarından birini tercih edecek.

Kurada Adı Çıkanlar Hac Kaydı Sırasında Hangi Organizasyonu Tercih Etmeli?

Hacı adayları hac niyetiyle yaklaşık 40 gün boyunca kutsal topraklarda (Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere) kalacaklarından; hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti yüksek organizasyonları tercih etmeli.

Semerşah Grup’un Diğer Organizasyonlardan Farkı Nedir?

Semerşah Grup, Türkiye genelindeki özel kuruluşlar (acenteler) arasında, son 8 yıldır hacı adayları tarafından en çok tercih edilen şirketler topluluğudur. Bunun öncelikli nedeni ise Semerşah Grup’un hacılarını birer müşteri olarak değil Yüce Allah’ın misafiri olarak görmesidir.

1- Semerşah Grup, Türkiye genelindeki özel kuruluşlar arasında son 8 yıldır hacı adayları tarafından en çok tercih edilen şirketler topluluğudur.

2- Semerşah Grup, hizmeti nimet bilir ve faaliyetlerini bu anlayışla sürdürür.

3- Semerşah Grup’un yıldızlı lüks otelleri, haccın en yoğun zamanlarında şeytan taşlama mahalline yürüme mesafesindedir.

4- Semerşah Grup’un tüm yemeklerini alanlarında uzman Türk aşçılar yapar.

5- Semerşah Grup, mahremiyete azami düzeyde önem verir. Mahremiyet politikası gereği yemekhane, mescit, asansör, lobi ve servis araçları kadın ve erkekler için ayrı ayrıdır.

6- Semerşah Grup hac öncesinde düzenlediği online ve yüz yüze eğitim seminerleriyle hacı adaylarına hacca hazırlar.

7- Semerşah Grup, deneyimli rehber hocalarıyla misafirlerinin ibadet ve ziyaretlerini adım adım takip eder.

8- Semerşah Grup, bilgilendirme servisi ile hacı adaylarının Türkiye’deki yakınları ve ailelerini habersiz bırakmaz.

9- Semerşah Grup, yaygın hizmet ağı ile hacı adaylarını yurt genelindeki 26 havalimanından kutsal topraklara uğurlar.

10- Semerşah Grup Mekke-i Mükerreme’deki son model servis araçlarıyla her 20 dakikada bir Harem-i Şerif’e ring sefer gerçekleştirir.

11- Semerşah Grup’un Medine-i Münevvere’deki yıldızlı lüks oteli Mescid-i Nebeviye yalnızca 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Semerşah Turizm 2018 Hac Reklam Filmi

Haber Tarihi: 01.07.2017
Güncelleme: 08.01.2018