Semerşah TurizmSemerşah Turizm
Forgot password?

Önemli Bilgiler ve Uyarılar

Pasaportlar, umreye gidecek kişiler tarafından çıkartılacak, vizeler ise firmamız tarafından Suud Konsolosluğu’ndan talep edilecektir. Bu duruma bağlı olarak tüm umrecilerimizin evraklarını en geç 30 gün önceden, ödemelerini ise en geç 20 gün önceden tamamlamış olmaları gerekmektedir. Gecikmelerden dolayı oluşabilecek vize alımı problemlerinden firmamız sorumluluk kabul etmemektedir.

Umrecilerimiz, il sağlık merkezlerinde menenjit (ACW135Y) aşısını ücretsiz olarak yaptırarak, aşı kartını seyahat boyunca yanında bulundurmalıdır.

Umre programına katılmak isteyen 45 yaş altı bayanlar, Suudi Arabistan Hac Bakanlığı’nın uyguladığı prosedür gereği mahremsiz olarak umreye gidememektedir.

Umrecilerimiz kaç kişilik odada kiminle ya da hangi grup ile kalacağını söylemekle yükümlüdür. Umrecilerimiz sürekli kullandıkları ilaçlarını, reçetelerini ve varsa raporlarını mutlaka yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

İstanbul’da ikamet edenler umrecilerimiz hediyelerini, firmamızın merkez bürosunda yapılan kayıttan sonra temin edebileceklerdir. İstanbul dışından kayıt yaptıran umrecilerimize ise hediyeleri kargo ile bağlı bulundukları temsilcilikler vasıtası ile ulaştırılacaktır.

Umrecilerimiz; havalimanında uçuş saatlerinden en az 4 saat önce bulunmalıdır.  Pasaportlar ve yanlarında bulundurmaları gereken evraklar burada dağıtılacaktır.

Umrecilerimize tanınan maksimum yük taşıma miktarı; hava yolu firmalarına göre değişebilmektedir. Hava yollarınca fazla yük için alınacak ek ücret umrecilerimizce ödenecektir.

Umrecilerimiz tarafından Arabistan’ dan yapılacak kargolarda oluşabilecek problemlerden, firmamız kesinlikle sorumlu değildir. Aksaklıklar kargo firması ile müşteri arasında karşılıklı giderilecektir.

Kayıt esnasında ön ödeme alınmaktadır.

Borç bakiyesinin, gidiş tarihinden en geç 20 gün önce ödenmesi gerekmektedir.

Hava yolu şirketleri ve resmi makamlardan kaynaklanan ekstra fiyat değişiklikleri ücrete ayrıca yansıtılır.

Vize için gerekli evrakların, gidiş tarihinden en geç 20 gün önce Semerşah Turizm’e eksiksiz teslim edilmesi gerekir.

Gidiş ve dönüşlerde yoğunluktan dolayı uçuşlarımız birkaç gün ileri veya geri tarihte gerçekleşebilir.

Umrecinin umre seyahatini iptal etmesi halinde, o ana kadar yapılan tüm masraflar umreciden tahsil edilecektir.

Umrecinin katılacağı tur tarihi itibariyle en az 1 yıl geçerli ve boş vize sayfalı çipli pasaport.

Bütün evraklar verilmiş olsa da, firmamız vize garantisi veremez!