Semerşah TurizmSemerşah Turizm
Forgot password?

Umre Fiyatları ve Umre Turları

2019-2020 Umre Turlarında Ön Kayıtlarımız Başladı

Umre fiyatları sayfamızda ön kayıtları başlayan umre turlarımızı inceleyebilir ve erken kayıt avantajlarından yararlanarak dilediğiniz tur programına ön kayıt yaptırabilirsiniz.

Umre turlarımıza ilişkin ön kayıt fırsatları hakkında bilgi almak için Tıklayınız

Umre Kayıtlarına İlişkin

Merak Edilenler

Umre Programı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Umre seyahatlerindeki en önemli hususlardan biri de kurumların sundukları hizmet standartlarıdır. Genellikle 7 gün ile 30 gün arasında değişen umre programlarında umrecilerin herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmamaları adına hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti yüksek acenteleri tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Zira umre seyahati sırasında karşılaşılacak en küçük sorun dahi, kutsal topraklardaki ibadetleri ve umrecinin manevi dünyasını olumsuz yönde etkileyecektir. Bu bağlamda tur seçimi sırasında umre fiyatları değil acentelerin hizmet kalitesi ve kurumsal yapıları dikkate alınmalıdır.

Kadınlar Umreye Mahremsiz Gidilebilir mi?

Hayır, kadın umrecilerimiz mahremsiz olarak Suudi Arabistan’a gidememektedir.

Hangi Bankalara Taksit Yapıyorsunuz?

Sitemizdeki tüm umre fiyatları için Ziraat Bankası Bannkart Combo ve Türkiye Finans kredi kartlarına 5, Kuveyt Türk kredi kartına ise vade farksız 6 taksit yapabilmekteyiz.

Kutsal Topraklarda Ziyaret Yerleri Nelerdir?

Mekke-i Mükerreme Ziyaret Yerleri

Harem-i Şerif (Kabe). Sevgili Peygamberimiz’in (s.a.v) doğduğu evin yeri. Cin Mescidi. Cennet-ül Mualla. Kur’anı Kerim’in ilk inmeye başladığı Hira (Nur) Dağı. Hz. İbrahim (a.s) oğlu Hz. İsmail’i (a.s) kurban etmek istediği yer (Mina). Meş-ari’l-Haram Mescidi’nin bulunduğu yer (Müzdelife). Hac’da vakfenin yapıldığı yer (Arafat). Peygamberimiz’in (s.a.v) Medine’ye hicret ederken Hz. Ebubekir (r.a) ile kaldığı Sevr Dağı.

Medine-i Münevvere Ziyaret Yerleri

Mescid-i Nebevi (Ravza). On bin sahabenin metfun bulunduğu yer. (Cennetü’l-Baki Kabristanı). Kuba Mescidi. Hendek Savaşı’nın yapıldığı yer. Kıblenin Mescidi-i Aksa’dan Kabe-i Muazzama’ya döndürüldüğü mescid (Mescidi Kıbleteyn). İslam’ın yayılmasında canlarını feda eden Hz. Hamza (r.a) ile sahabenin metfun bulunduğu Uhud Dağı ve Okçular Tepesi (Uhud Şehitliği). Gamame Mescidi. Hz. Ebubekir Mescidi. Hz. Ömer Mescidi. Hz. Ali Mescidi.

Kredi Kartsız Taksit İmkanınız Var mı?

Hayır, kredi kartsız taksit imkanımız bulunmamaktadır.

Umre Seyahatlerine İlişkin Sıkça Sorulan Sorular

Umre Fiyatlarınıza Her Şey Dahil mi?

Kurumumuzdaki tüm umre fiyatları her şey dahil politikasıyla belirlenmektedir. Belirtilen umre fiyatları ile satın almış olduğunuz paket tur için ekstra herhangi bir ödeme yapılmamaktadır. Yalnızca pasaport işlemleri ve yurt dışı harç pulunu almanız yeterlidir.

Umre Turu Alırken Fiyatlar Belirleyici Bir Faktör mü Olmalı?

Umre yolculuğuna çıkacak pek çok kişi için; umre fiyatları tercihlerinde öncelikli olmakta ve umre programının ekonomik olması en önemli tercih nedenlerinden biri olarak görülmektedir. Ancak umre turunun ucuz olması, kutsal topraklarda Yüce Allah’ın misafirlerine sunulacak olan hizmet standartlarının da yetersiz kalması ihtimalini güçlendirmektedir. Bu bağlamda umre turu seçerken önceliğimiz umre fiyatları değil, paket turlardaki hizmet standartlarının ve acentenin kurumsal yapısını incelemek olmalıdır.

Umreye Gitmek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Umre yapmaya niyet ettikten sonra “İletişim Formlarımız” üzerinden bize ulaşmanız yeterli olacaktır. Müşteri temsilcilerimiz tüm sorularınız ve bilgi talepleriniz için en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Umre Ödemelerine Dahil Olan Hizmetler

Gidiş dönüş uçak biletleri. Umre vizesinin alınması. Konaklama ücretleri. Mekke ve Medine’deki ziyaret yerlerinin gezilmesi. Havaalanından otellere, otellerden havaalanına klimalı otobüsler ile transferler. Hudeybiye ve Cirane umreleri (7 günlük umre programları hariç). Mekke ve Medine arası intikaller. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği. Seyahat sigortası. Rehberlik hizmetleri.

Umre Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler

Pasaport masrafları, yurt dışı çıkış harç pulu ve şahsi harcamalar.

Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Umrecinin katılacağı tur tarihi itibariyle en az 1 yıl geçerli ve boş vize sayfalı çipli pasaport ile mahremi ile birlikte gidecek 45 yaş altı kadınlar ve 18 yaşından küçük erkekler için e-Devlet’ten alınmış vukuatlı nüfus kayıt örneği.

Yeşil pasaportum var, yine de vize gerekli mi?

Evet, yeşil pasaportlar için de Suudi Arabistan Umre Vizesi’nin alınması gerekmektedir.

Umre Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Umre Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Ülkemizde umre fiyatları; acente tarafından verilmekte olan hizmet standartlarına göre değişkenlik göstermektedir. Uçuş hizmetlerinden, transferlere, konaklama koşullarından, gezi ve ziyaret programlarının kalitesine kadar birçok faktör kurumların umre fiyatları politikasını etkileyebilmektedir. Ayrıca umre programlarının süresi, dönemleri, tur sürecine bırakılan ekstra ödemeler ve otellerde sunulan yemek hizmetleri de umre ücretlerinde belirleyici diğer faktörlerdir.

Semerşah Turizm’in Umre Paketleri Hangi Kategorilerden Oluşmaktadır?

Kuruluşumuzda umre turları, ekonomik, standart ve lüks olmak üzere 3 ayrı kategoriden oluşmaktadır:

Ekonomik Umre Fiyatları: Ekonomik umre turlarımızın hizmet kalitesi standart umre turlarımız ile birebir aynıdır. Yalnızca umrede geçirilen gün sayısı, standart turlarımıza göre biraz daha azdır. Ekonomik turlarımız genellikle 7 ile 10 gün arasında değişmektedir.  2019 yılı itibari ile tur programlarımıza vade farksız 6 taksit fırsatıyla kayıt yapılabilmektedir. Ucuz (ekonomik) umre fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0212 525 55 55’i arayabilir ve iletişim formlarımız ile bize ulaşabilirsiniz.

Standart Umre Fiyatları: Standart umre programlarımız genellikle 14, 20 ve 24 gün aralığındadır. Belli dönemler için turlarımızın gün sayısı 30 güne kadar yükselmektedir. Standart umre fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0212 525 55 55’i arayabilir ve iletişim formlarımız ile bize ulaşabilirsiniz.

Lüks Umre Fiyatları: Konaklamalar 5 yıldızlı otellerde gerçekleştirilmektedir. Gün sayıları programın içeriğine ve tarih aralığına göre değişmektedir. Lüks umre turları çoğunlukla grupların özel teklifleri ile düzenlenmektedir ve kısa sürelidir. Lüks konaklamalı umre fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0212 525 55 55’i arayabilir ve iletişim formlarımız ile bize ulaşabilirsiniz.

Otellerimizin Özellikleri Hakkında Bilgiler

Odalarımız 2, 3 ve 4 kişiliktir. Tüm odalarımızda; banyo, tuvalet, klima, mini buzdolabı, LCD televizyon, dahili telefon, gardırop ve komodin mevcuttur. Check-in ve check-out saatlerimiz misafirlerimizin rahatlığı açısından esnektir. Otellerimizde housekeeping hizmeti mevcuttur. Yemekler, Geleneksel Anadolu Mutfak Kültürü’ne uygun olarak hazırlanmaktadır. Öğünler; sabah kahvaltısı ve akşam yemeği şeklinde tabldot usulü verilmektedir.

Umre Seyahatlerinde Çocuklardan Ücret Alınır mı?

Evet, umre seyahatine çıkan ebeveynlerimizin çocukları için “0-2 yaş, 2-6 yaş ve 6-11 yaş” kategorilerinde ücret alınmaktadır. Ücretler tur programının dönemine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Çocuklara yönelik umre fiyatları hakkında bilgi almak için 0212 525 55 55’i arayabilirsiniz.

Satın Alınan Turlarda İptal ve İade Koşulları Nelerdir?

Umre seyahatinin iptali halinde, yalnızca o ana kadar yapılan masraflar (vize işlemleri, uçak biletlerinin alınması vb.) tahsil edilmektedir.