Kutsal topraklara giderek hac farizalarını yerine getirmeye başlayan hacı adaylarımız 15 Temmuz şžehitleri için düzenlediğimiz tavaf programına katıldı. Gerçekleştirilen organizasyona katılım gösteren bin 50 (1050) hacı adayımız; Kabe-i Muazzama’yı tavaf ederek hasıl olan sevabı başta 15 Temmuz şehitleri olmak üzere, ülkemiz için şehit düşmüş tüm güvenlik güçlerine ve 17 Ağustos depreminde hayatını kaybedenlere hediye etti.

Semerşah Grup rehberliğinde hac farizalarına ilişkin ibadetlerini Mekke-i Mükerreme’de sürdüren hacı adaylarımız, dün akşam TSİ 22.30’da düzenlenen organizasyonla Peygamber Efendimizin (s.a.v) evinin bulunduğu yerde tavaf düzeni aldı. Rehber hocaları eşliğinde 300’er kişilik gruplar halinde Harem-i şžerif’teki tavaf alanına giren hacı yolcularımız, 15 Temmuz şžehitleri için Kabe-i Muazzama’yı tavaf etti. Tavaftan hasıl olan sevaplar yapılan dualar eşliğinde öncelikle 15 Temmuz şehitlerinin her birinin ismine teker teker olmak üzere, ülkemiz için şehit düşmüş tüm güvenlik güçlerine ve 17 Ağustos depreminde hayatını kaybedenlere hediye edildi.

Değerler Eğitimi Koordinatörümüz Hakan Öner, düzenlenen tavaf organizasyonuna ilişkin: “Darbe girişiminin ardından bu yılki hac farizası için kutsal topraklara geldik. Malumunuz acımız taze. Hassasiyetimiz büyük. 15 Temmuz gecesinde ülkemiz çok büyük bir felaketin eşiğinden döndü. Polisimiz, askerimiz, işçimiz, memurumuz, kadınlarımız, çocuklarımız, herkes sokaklara döküldü. Tankların, tüfeklerin, ağır makineli silahların önüne vatandaşımız göğüslerini gerdi. İşte o elim gecede şehitlerimiz oldu. Yaralılarımız, gazilerimiz oldu. Bizler de hacılarımızla birlikte şehitlerimiz için bir şeyler yapalım dedik. ޞu anda da Yüce Allah’ın evindeyiz. O’nun misafiriyiz. Burada en güzel amel tavaftır. Bu sebeple en büyük fazileti şehitlerimize hediye etmek istedik.” diye konuştu.

Haber Tarihi: 18 Ağustos 2016