ankara_hac-umreHac ve umre seyahatlerinde Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından olan Semerşah Grup, bu yılki hac dönemi için Diyanet İşleri Başkanlığınca atanan kafile başkanları ve din görevlilerine yönelik bir tanışma ve istişare toplantısı düzenledi. Toplantıda kafile başkanları ve din görevlilerine Semerşah Grup’un tarihçesi, yapısı, işleyişi ve kutsal topraklardaki hizmet standartları hakkında bilgiler verildi.

Ankara’da gerçekleştirilen ve Semerşah Grup tarafından gelenekselleştirilen Hac Görevlileri Tanışma ve İstişare Toplantısı’na Semerşah Grup Yönetim Kurulu Üyeleri, Diyanet İşleri Başkanlığınca atamaları yapılan din görevlileri ve hac dönemi süresince kutsal topraklarda görev yapacak olan Semerşah Grup personeli katıldı.

Toplantı kapsamında yaklaşık 40 gün boyunca bir arada görev yapacak olan din görevlilerinin görüş ve önerileri alındı. 150’ye yakın katılımcıyla gerçekleştirilen oryantasyon programı; Semerşah Grup’un kurumsal tanıtımı, hac ilkeleri ve kutsal topraklardaki hizmet farklılıklarını konu alan söyleşilerin ardından sona erdi.

Haber Tarihi: 25.08.2014