hac_seminer_kayitSemerşah Grup tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “2013 Hac Görevlileri Tanışma ve İstişare Toplantısı” 4 Eylül’de gerçekleştirildi.

Semerkand Genel Merkezi’nde düzenlenen tanışma ve istişare toplantısına; Diyanet tarafından 2013 hac yılı için atanan din görevlileri ve kafile başkanlarının yanı sıra Semerşah Grup danışman hocalarından Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Kemal Yıldız ve Dursun Ali Erzincanlı katılım gösterdi. Sunuculuğunu seslendirme sanatçısı ve program sunucusu Mikail şžimşek’in yaptığı eğitim programı Mustafa Akbulut’un Kur’an tilaveti ile başladı.

Kur’an tilavetinin ardından açılış konuşmalarıyla devam eden programda Semerşah Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kerim İbrahim Tanrıöver, hac ibadetinin önemi ve anlamı üzerine bir konuşma yaptı. Toplantı kapsamında hacı adaylarına nasıl daha iyi hizmet verebileceklerini istişare etmek üzerine bir araya geldiklerini vurgulayan Tanrıöver, konuşması sırasında ” Hacdan sonra haccı yaşatacak görevliler görmek istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Metin şžensoy: Heyecanlıyız ve eğitime önem veriyoruz

Gerçekleştirilen “Tanışma ve İstişare Toplantısı’nda” kürsüde yer alan bir diğer isimse Semerşah Grup Genel Müdürü Metin şžensoy oldu. Sunumuna hacda görev alacak din görevlilerine ve kafile başkanlarına Semerkand şžirketler Grubu’nu tanıtarak başlayan şžensoy yaptığı konuşmada eğitimin önemini vurguladı. Semerşah Grup olarak gerçekleştirdikleri eğitimlerle hizmet kalitesini gözle görülür bir şekilde arttırmayı başardıklarını ifade eden şžensoy, bu güne kadar Türkiye’nin 81 ilinde ve toplamda 232 noktada hac eğitimi verdiklerini dile getirdi.

Eğitim çalışmaları kapsamında 3 bin 400’den fazla hacı adayına seminer verdiklerine dikkat çeken ve sözlerini şöyle sürdüren şžensoy: ” Hacı adaylarımıza bu yıl 71 ilde ve 91 noktada hac eğitimi veriyoruz. Bir kısmına yönelik eğitimlerimizi verdik, diğer bir kısmına ise inşallah yakın bir zamanda vereceğiz. Dikkatinizi çekmek istediğim bir nokta ise eğitim olanağı sağladığımız hacı adaylarının kurumumuz hacı adayları (3 bin 300) sayısından fazla olduğudur. Bizler yalnızca kendi hacı adaylarımıza değil, tüm hacı adaylarına kapısı açık bir kurumuz. Ayrıca bu yıl da olmak üzere toplam 4 yıldır üst üste kutsal topraklara en çok hacı adayı götüren acente bizleriz. Ben şahsım adına tüm bu çalışmaların heyecanla olabileceğine inanıyor heyecanın kaybolduğu bir durumda bu kutsal görevin bırakılması gerektiğini düşünüyorum. Bu noktada yaptığım her işte heyecanlanıyorum ve heyecanlanmaya da devam edeceğim.” diye konuştu.

Dr. Ekrem Keleş telgraf yolladı

Seminer programı kapsamında Semerşah Grup tarafından davet edilen ancak yoğun mesai ve programı nedeniyle toplantıya katılım gösteremeyen Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doktor Ekrem Keleş tüm katılımcılara bir telgraf gönderdi. Sunucu Mikail şžimşek’in seslendirdiği telgrafta, “Muhterem kafile başkanı ve din görevlilerimiz. Müslüman’ın hayatında bir milat olma özelliğini taşıyan hac farizasının ifasında sizlerin üstlendiği görev son derece önemlidir. Zira hac yolcularının hem kendileri hem de eda edecekleri ibadet, sizlere tevdi edilmiş birer emanettir. Maddi ve manevi bu büyük emanetin ve organizasyonun yapısından kaynaklanan şartların ağırlığı altında ifa edecek olduğunuz bu görevin yerine getirilmesinde; organizasyonda görev alanların tanışmaları, yardımlaşmaları, dayanışmaları, istişare halinde olmaları, bilgi, görgü ve tecrübe paylaşımında bulunmaları hayati önem taşımaktadır. Semerşah Turizm tarafından düzenlenen ve şahsen çok önemsediğim ve hayırlı hizmetlere vesile olduğunu düşündüğüm bu tanışma ve kaynaşma toplantısına bu yıl yoğun programım nedeniyle katılamayacağımı üzülerek bildirir hepinizi saygıyla selamlarım. ” ifadeleri yer aldı.

Dursun Ali Erzincanlı ve Ser İlahi Grubu Sahnede

“2013 Hac Görevlileri Tanışma ve İstişare Toplantısı” kapsamında açılış ve eğitim konuşmalarının yanı sıra kimi dinletilere de yer verildi. Program kapsamında yüreklere dokunan sesiyle gönüllerde taht kuran Dursun Ali Erzincanlı, şiirleriyle sahnede yer aldı. Kutsal görevleri öncesinde Dursun Ali Erzincanlı’yı sahnede canlı performansı ile dinleme fırsatı yakalayan Semerşah Grup’un 2013 yılı din görevlileri ve kafile başkanları Erzincalı’nın şiirlerini adeta soluksuz dinledi.

Program etkinlikleri çerçevesinde Ser İlahi Grubu da ilahileriyle programa renk kattı. Ser İlahi Grubu’nun dinletileri sırasında oldukça keyifli dakikalar yaşayan din görevlileri 2013 hac farizası öncesinde moral depoladı.

Haber Tarihi: 4 Eylül 2013