umreturlari

2017 Hac Kayıtları: Hac Kayıtlarını Yenileyecekler İçin Bilgilendirme

1. Önceki yıllarda ön kayıt ücreti yatırıp kuraya katılan hacı adaylarından kayıt yenileme işlemlerinde herhangi bir ücret alınmayacaktır.

2. Kayıt yenileme işlemleri 09 – 31 Ocak 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

3. 2017 yılında otomatik kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Bu nedenle hacı adaylarının işlemlerini bizzat yapmaları gerekmektedir.

4. Hac kaydı yenilemeleri; “Oda tercihli hac konaklama” ve “Otel konaklama” türlerinden biri tercih edilerek yapılacaktır.

5. Hac kayıtlarını yenilemeyen vatandaşlar 2017 yılı hac kurasına dahil edilmeyecektir. 

6. Kayıt yenileme işlemlerinde iletişim bilgilerinin mutlaka kontrol edilmesi ve gerekiyorsa güncelleme işleminin yapılması gerekmektedir.

7. 2016 yılında hac kurasına katılıp kesin kayıt hakkı elde edemeyen hacı adayları; hacca gitme, hac konaklama türlerini tercih etme ve varsa kuraya beraber katılmak istediği kişilerdeki değişiklikleri 09 – 31 Ocak 2017 tarihleri arasında yapabilecektir.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hac müracaatlarına ilişkin açıklamasını okumak için lütfen tıklayınız.

2017 Hac Kesin Kayıtları Ne Zaman Yapılacak?

23 Şubat 2017 tarihinde çekilecek ve aynı gün açıklanacak hac kura sonuçlarına göre hac kaydı yapmaya hak kazanan hacı adayları 28 Şubat – 10 Mart 2017 tarihleri arasında kesin kayıt işlemlerini yaptırabilecektir.

2017 Hac Kayıtları: İlk Kez Hac Kaydı Yapacaklar İçin Bilgilendirme

1. 2017 yılında hacca gitmek için ilk defa kayıt yaptıracakların ilgili bankalara (Albaraka, Halkbank, Kuveyt Türk, PTT Bank, Vakıfbank, Vakıf Katılım, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım) 20 TL ön kayıt ücretini yatırmaları gerekmektedir.

2. Hacca gitmek üzere “ilk defa kayıt” yaptırmak isteyenler için ön kayıtlar 28 Aralık 2016 – 06 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

3. Hac kayıtları; “Oda tercihli hac konaklama” ve “Otel konaklama” türlerinden biri tercih edilerek yapılacaktır.

4. Hac kaydı için başvuruda bulunan vatandaşların kayıt esnasında tüm iletişim bilgilerini mutlaka belirtmeleri gerekmektedir. (Çünkü kura çekimi sonrası hacca gitmeye hak kazanan vatandaşlar “Kesin Kayıt Yaptırabilir” belgelerini cep telefonlarına gelecek olan SMS şifresi ile alacaklardır.)

Hac ön kaydınızı yapmak için LÜTFEN TIKLAYINIZ

2017 Hac Kayıtları İle İlgili En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

Evet, 2017 yılından önce hac kaydı yapmış olsanız dahi haccınız çıkana kadar her yıl kaydınızı yenilemeniz gerekmektedir.

2017 hac kura tarihi 23 Şubat 2017’dir.

Hac kesin kayıt tarihleri 28 Şubat – 10 Mart 2017 tarihleri arasındadır.

Hayır, önceki yıllarda kuraya katılan hacı adaylarından kayıt yenileme işlemleri sırasında ücret alınmayacak.

Çünkü, hac kuralarından sonra hacca gitmeye hak kazananlar “Kesin Kayıt Yaptırabilir” belgelerini cep telefonlarına gelen SMS şifresi ile alacaktır. Bu nedenle hacı adaylarının Diyanet İşleri Başkanlığı’na verdikleri tüm iletişim ve adres bilgilerinin doğruluğu ve güncelliği çok önemlidir.

Albaraka, Halkbank, Kuveyt Türk, PTT Bank, Vakıfbank, Vakıf Katılım, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım

Hayır, hac kayıtlarını yapmayan veya daha önceki kayıtlarını yenilemeyen vatandaşlar 2017 hac kurasına katılamayacaktır.

Evet, hac kaydınıza yönelik tercihlerinizi kayıt yenileme sırasında güncelleyebilirsiniz.

Hac fiyatları her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanmakta ve turizm acenteleri de bu fiyatlara uymaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığı hac fiyatlarını açıkladığında gerekli duyurumlar web sitemiz üzerinden yapılacaktır.