hac-kayit-kabe2017 Hac Kayıtları Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

24 Şubat 2017 tarihinde çekilecek ve aynı gün açıklanacak hac kura sonuçlarına göre hac kaydı yapmaya hak kazanan hacı adayları 03 Mart – 13 Mart 2017 tarihleri arasında kesin hac kaydı işlemlerini yaptırabilecek.

Hacı adayları; hac kayıtları sırasında Diyanet İşleri Başkanlığı veya acentelerin hac organizasyonlarından birini il kotasına göre tercih edecek. 03 Mart sabahı 10.00’da başlaması beklenen hac kayıtları hem internet ortamında hem de müftülüklere bizzat yapılacak müracaatlarla gerçekleştirilecek. Kayıt işlemlerinin ilk etabında hacı adayları öncelikle Diyanet veya acente organizasyonu tercihinde bulunacak. Acente tercihinde bulunan hacı adayları ikinci etapta şirket tercihlerini yapacak.

2017 Hac Kurası Ne Zaman Çekilecek?

Bu yılki hac kurası, hac kayıtlarından önce 24 Şubat 2017 tarihinde çekilecek ve aynı gün Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi web sitesinden açıklanacak.

Hac Kayıtlarında İl Kotası Ne Anlama Gelmektedir?

Hac kayıtlarında Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yüzde 60, hac ve umre acentelerinin ise yüzde 40 kota hakkı bulunmaktadır. Herhangi bir ilin (şehrin) acente kotası dolduğunda hacı adayları yalnızca Diyanet İşleri Başkanlığı’na kayıt yaptırabilmektedir. Bu nedenle her yıl hac kayıtlarının ilk gününde acente kotaları birkaç saat içerisinde dolmaktadır.

Hac Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Hac fiyatlarında azami sınır her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenmekte ve tüm seyahat acenteleri belirlenen fiyatlara uymaktadır. Bu anlamda acenteler Diyanet İşleri Başkanlığı’nın belirlediği hac fiyatlarında indirime (kampanyaya) gidebilir ancak azami ücreti kesinlikle aşamaz.

Hac Kaydı Sırasında Hangi Organizasyonu Tercih Etmeliyim?

Hacı adayları hac niyetiyle yaklaşık 40 gün boyunca kutsal topraklarda (Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere) kalacaklarından; hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti yüksek acenteleri tercih etmeleri önemlidir.

Semerşah Grup’un Diğer Organizasyonlardan Farkı Nedir?

Semerşah Grup , Türkiye genelindeki özel kuruluşlar (acenteler) arasında, son 7 yıldır hacı adayları tarafından en çok tercih edilen şirketler topluluğudur. Bunun öncelikli nedeni ise Semerşah Grup’un hacılarını birer müşteri olarak değil Yüce Allah’ın misafiri olarak görmesidir.

1- Semerşah Grup, Türkiye genelindeki özel kuruluşlar arasında son 7 yıldır hacı adayları tarafından en çok tercih edilen şirketler topluluğudur.

2- Semerşah Grup, hizmeti nimet bilir ve faaliyetlerini bu anlayışla sürdürür.

3- Semerşah Grup’un yıldızlı lüks otelleri, haccın en yoğun zamanlarında şeytan taşlama mahalline yürüme mesafesindedir.

4- Semerşah Grup’un tüm yemeklerini alanlarında uzman Türk aşçılar yapar.

5- Semerşah Grup, mahremiyete azami düzeyde önem verir. Mahremiyet politikası gereği yemekhane, mescit, asansör, lobi ve servis araçları kadın ve erkekler için ayrı ayrıdır.

6- Semerşah Grup hac öncesinde düzenlediği online ve yüz yüze eğitim seminerleriyle hacı adaylarına hacca hazırlar.

7- Semerşah Grup, deneyimli rehber hocalarıyla misafirlerinin ibadet ve ziyaretlerini adım adım takip eder.

8- Semerşah Grup, bilgilendirme servisi ile hacı adaylarının Türkiye’deki yakınları ve ailelerini habersiz bırakmaz.

9- Semerşah Grup, yaygın hizmet ağı ile hacı adaylarını yurt genelindeki 26 havalimanından kutsal topraklara uğurlar.

10- Semerşah Grup Mekke-i Mükerreme’deki son model servis araçlarıyla her 20 dakikada bir Harem-i Şerif’e ring sefer gerçekleştirir.

11- Semerşah Grup’un Medine-i Münevvere’deki yıldızlı lüks oteli Mescid-i Nebeviye yalnızca 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Hac ön kaydınızı yapmak için LÜTFEN TIKLAYINIZ

2017 Hac Kayıtları İle İlgili En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

2017 hac kura tarihi 24 Şubat 2017’dir.

Hac kesin kayıt tarihleri 03 Mart– 13 Mart 2017 tarihleri arasındadır.

Hac fiyatları her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanmakta ve turizm acenteleri de bu fiyatlara uymaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığı hac fiyatlarını açıkladığında gerekli duyurumlar web sitemiz üzerinden yapılacaktır.

Çünkü, hac kuralarından sonra hacca gitmeye hak kazananlar “Kesin Kayıt Yaptırabilir” belgelerini cep telefonlarına gelen SMS şifresi ile alacaktır. Bu nedenle hacı adaylarının Diyanet İşleri Başkanlığı’na verdikleri tüm iletişim ve adres bilgilerinin doğruluğu ve güncelliği çok önemlidir.

Evet, 2017 yılından önce hac kaydı yapmış olsanız dahi haccınız çıkana kadar her yıl kaydınızı yenilemeniz gerekmektedir.

Hayır, önceki yıllarda kuraya katılan hacı adaylarından kayıt yenileme işlemleri sırasında ücret alınmayacak.

Albaraka, Halkbank, Kuveyt Türk, PTT Bank, Vakıfbank, Vakıf Katılım, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım

Hayır, hac kayıtlarını yapmayan veya daha önceki kayıtlarını yenilemeyen vatandaşlar 2017 hac kurasına katılamayacaktır.

Evet, hac kaydınıza yönelik tercihlerinizi kayıt yenileme sırasında güncelleyebilirsiniz.