Semerşah TurizmSemerşah Turizm
Forgot password?

Hindistan Kültür Turu 2017

Hindistan Turu, tasavvufun izleriyle bambaşka bir  yolculuğuna hazırlanın;  Hz. Âdem’in (a.s.) yeryüzüne indirildiği topraklar.

TUR ADI
Hindistan Kültür Turu 2017
TARİHLER
İSTANBUL>DELHİ  22 Kasım 2017
DELHİ>İSTANBUL  30 Kasım 2017
2 KİŞİLİK ODA Kişi başı
1990 USD
3 KİŞİLİK ODA Kişi başı
4 KİŞİLİK ODA Kişi başı
 
Bonus özellikli tüm kredi kartları ile 5 taksit yapabilirsiniz. Ayrıntılı banka bilgilerimiz için tıklayınız.  

 

Hindistan Hakkında

Dünyanın 2. en büyük nüfusuna sahip olan Hindistan insanlığın babası olan Hz. Âdem’in (a.s.) yeryüzüne gönderildiği topraklardır. Muhteşem camileri ve kaleleriyle  kalabalığın oluşturduğu kaosa rağmen gezmesi ve keşfetmesi oldukça keyifli bir şehir ülkenin ülkenin başkenti aynı zamanda kültür merkezi Delhi’den başka bir yer değil. Hindistan’ın popüler Altın Üçgen (Delhi, Agra, Jaipur) turist alanında Agra, Taj Mahal’e ev sahipliği yapıyor. Taj Mahal, ülkenin en sembolik ve en çok ziyaret edilen tarihi mekanıdır.  Antik Hindistan’ın özünü Haydarabad’ın tarihi semtinde bulabilirsin. Kalabalık, dar caddelerde inekler gezerken, havayı da ürünlerini satmaya çalışan pazarcıların sesleri doldurur. Mütevazı caddelerde, şehrin zenginliklerle dolu geçmişini hatırlatan, Mekke Mescidi gibi simgesel antik camiler yükselir. Özellikle pazar günleri  tepeden tırnağa aydınlatılan şehir sarayı ile dikkat çeken Mysore Hindistan’ın güzelliğiyle ünlü şehirlerindendir. Şehrin en öne çıkan turistik yeri, kırmızı kubbeleri ve rengârenk iç tasarımıyla UNESCO listesinde de bulunan şehir sarayıdır. İnsanlığın başlangıcı olan Hindistan’a bir açıdan da dünyanın merkezi denilebilir. Peygamber, veli ve alimlerin bu topraklardaki kabirleri, türbeleri ve mekanları dünya tarihinin yazılı olmayan bir izi gibidir adeta.

Hindistan Turu Parkur Bilgileri

  • Peygamber Kabirleri
  • Türbeler İmam Rabbani (k.s.), Abdullah Dehlevi (k.s.) Mazhar-ı Can-ı Canan (k.s.), Muhammed Bakibillah (k.s.) Muhammed Masum (k.s.) Nizameddin Evliya (k.s.), S.Nur Muhammed Bedayuni (k.s.) Abdulehad Serhendi Şeyh Seyfeddin Faruki (k.s.), 
  • Medreseler
  • Tarihi Mekanlar

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Gidiş dönüş uçak biletleri
  • Konaklama (2 kişilik odalar)
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Kahvaltı ve akşam yemeği
  • Ulaşım – Vize alımı

Ücrete Dahil Olmayanlar

Şahsi harcamalar

Ayrıntılı Bilgiler

Hindistan Turu tarihleri ve parkur bilgileri hakkında detaylı bilgi almak ya da rezervasyon işlemlerinizi gerçekleştirmek için 0212 525 26 26’yı arayabilir veya sitemizdeki iletişim formları aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.