2017-hac-kura-sonuclari

2017 Hac Kura Sonuçları 24 Şubat Cuma Günü Açıklanacak!

Hac Kura Sonuçları 24 Şubat 2017 Tarihinde Açıklanacak

Bu yılki hac kurası Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 24 Şubat Cuma günü saat 15.00’te Türkiye Diyanet Vakfı Konferans Salonu’nda noter huzurunda çekilecek ve kurada adı çıkan hacı adayları 2017 yılında hac ibadetlerini yerine getirmeye hak kazanacak. Ayrıca bu yıl şehit ve gazi yakınlarına (anne, baba, eş, evlenmemiş çocuk) kurasız hac imkanı sağlanacak.

Hac kura sonuçları aynı gün (24 Şubat) gece saat 23.00‘ten itibaren www.hac.diyanet.gov.tr veya www.semersahturizm.com adreslerinden öğrenilebilecek.

2017 Hac Kurasına Kimler Katılabilecek?

Bu yılki hac kurasına ilk kez kayıt olanlar ile 2017 hac kaydı yenileme işlemlerini tamamlayan tüm hacı adayları katılabilecek. 2017 yılında hac kaydını yenilemeyen hacı adayları hac kurasına katılamayacak.

Kurada Adı Çıkanların Ne Yapması Gerekecek?

Bu yılki hac kurasında adı çıkan hacı adayları 27 Şubat 2017’deki kesin hac kayıt tarihlerini bekleyecek ve bu süre içerisinde tercih edeceği hac organizasyonunu belirleyecek.

Hac Kura Sonucunuzu Semerşah Hızı ve Kalitesiyle Öğrenin

Formumuzu doldurun, 2017 hac kura sonuçları belirlendiğinde kura sonucunuzu size bildirelim.

2017 YILI HAC KURASI ve KURA SONUÇLARI İLE İLGİLİ DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI’NIN BİLGİ NOTU

1- 2017 yılı hac kurası 24 Şubat 2017 Cuma günü Saat 15.00’te Türkiye Diyanet Vakfı Konferans Salonu’nda (Kocatepe), bilgisayar ortamında ve kamuoyuna açık bir şekilde çekilecektir.

2- Kura sonuçları, aynı gün saat: 23.00’ten itibaren Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi web sitesi olan http://hac.diyanet.gov.tr web adresinden veya www.semersahturizm.com adresindeki sorgu kayıt formu ile sorgulanabilecektir.

3- Hac Kura Sonuçları‘nın ardından Kesin Kayıt Hakkı elde edenler, 27 Şubat – 10 Mart 2017 tarihleri arasında “Kesin Kayıt Yaptırabilir” belgesini internet ortamından veya il ve ilçe müftülüklerinden alarak kesin kayıtlarını yaptırabileceklerdir.

4- Belirlenen süre içerisinde kesin kayıt yaptırmayanların yerine, kura sırası gözetilerek 16-24 Mart 2017 tarihleri arasında dağıtılan kontenjanlar çerçevesinde kayıtlar gerçekleştirilecektir.

5- 2017 yılı Haccına müracaat eden; Şehit Yakını (anne, baba, eş ve evlenmemiş çocukları) ve Gazilerin (kendisi ve eşi)  kayıtları ise 16-24 Mart 2017 tarihleri arasında konaklama türüne ait hac ücretini yatırmaları şartıyla İl Müftülüklerinde yapılacaktır.

6- Hac Kesin Kayıt işlemleri ve Hac Konaklama ücretleri ile ilgili detaylı bilgilendirme ayrıca yapılacaktır.

Hac Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Hac fiyatlarında azami sınır her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenmekte olup Semerşah Turizm belirlenen bu fiyatlara uymaktadır.

Kura Sonucunda Adı Çıkmayan Hacı Adaylarının Ne Yapması Gerekecek?

2017 hac kurasında adı çıkmayan hacı adaylarının 1 yıl sonraki hac kurasını beklemeleri ve 2018 yılında hac kayıtlarını yeniden güncellemeleri gerekecek.

Kura Sonrası Hac Kayıtları Nasıl Olacak?

Hac kayıt ekranlarında geçtiğimiz yıl (2016) olduğu gib bu yıl da onay SMS’i kullanılacak. Hac kayıt ekranında tercihlerini yapan hacı adayları işlemlerini, cep telefonlarına gelen onay SMS’iyle tamamlayacak.

Hac Kesin Kayıtları Ne Zaman Yapılacak?

2017 hac kura sonuçlarına göre hac kaydı yapmaya hak kazanan hacı adayları 27 Şubat – 10 Mart 2017 tarihleri arasında kesin kayıt işlemlerini yaptırabilecek. Hac kayıtları sırasında hacı adayları Diyanet İşleri Başkanlığı veya acentelerin hac organizasyonlarından birini tercih edecek.

Kurada Adı Çıkanlar Hac Kaydı Sırasında Hangi Organizasyonu Tercih Etmeli?

Hacı adayları hac niyetiyle yaklaşık 40 gün boyunca kutsal topraklarda (Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere) kalacaklarından; hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti yüksek organizasyonları tercih etmeli.

Semerşah Grup’un Diğer Organizasyonlardan Farkı Nedir?

Semerşah Grup, Türkiye genelindeki özel kuruluşlar (acenteler) arasında, son 7 yıldır hacı adayları tarafından en çok tercih edilen şirketler topluluğudur. Bunun öncelikli nedeni ise Semerşah Grup’un hacılarını birer müşteri olarak değil Yüce Allah’ın misafiri olarak görmesidir.

1- Semerşah Grup, Türkiye genelindeki özel kuruluşlar arasında son 7 yıldır hacı adayları tarafından en çok tercih edilen şirketler topluluğudur.

2- Semerşah Grup, hizmeti nimet bilir ve faaliyetlerini bu anlayışla sürdürür.

3- Semerşah Grup’un yıldızlı lüks otelleri, haccın en yoğun zamanlarında şeytan taşlama mahalline yürüme mesafesindedir.

4- Semerşah Grup’un tüm yemeklerini alanlarında uzman Türk aşçılar yapar.

5- Semerşah Grup, mahremiyete azami düzeyde önem verir. Mahremiyet politikası gereği yemekhane, mescit, asansör, lobi ve servis araçları kadın ve erkekler için ayrı ayrıdır.

6- Semerşah Grup hac öncesinde düzenlediği online ve yüz yüze eğitim seminerleriyle hacı adaylarına hacca hazırlar.

7- Semerşah Grup, deneyimli rehber hocalarıyla misafirlerinin ibadet ve ziyaretlerini adım adım takip eder.

8- Semerşah Grup, bilgilendirme servisi ile hacı adaylarının Türkiye’deki yakınları ve ailelerini habersiz bırakmaz.

9- Semerşah Grup, yaygın hizmet ağı ile hacı adaylarını yurt genelindeki 26 havalimanından kutsal topraklara uğurlar.

10- Semerşah Grup Mekke-i Mükerreme’deki son model servis araçlarıyla her 20 dakikada bir Harem-i Şerif’e ring sefer gerçekleştirir.

11- Semerşah Grup’un Medine-i Münevvere’deki yıldızlı lüks oteli Mescid-i Nebeviye yalnızca 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Semerşah Turizm 2017 Hac Reklam Filmi

Hac Nedir ve Ne Zaman Yapılır?

2017 Hac Kayıtları

2017 Hac

Hac ibadeti hicretin 9. yılında farz kılınmıştır. Arapça’da “gitmek, yönelmek veya yüceltilen birini ziyaret etmek” anlamlarına gelen Hac, İslam’ın beş temel şartından biridir ve gücü yeten her Müslüman’a farz kılınmıştır. Mahşerin, yani yeniden dirilişin provası olarak kabul edilen hacca; hem bedenen hem de manen iyi hazırlanmak gerekir. Çünkü hac, özel bir çağrıdır ve bu ibadete özenle hazırlanmak çok önemlidir.

Yüce Allah şöyle buyurmuştur:

“şžüphesiz, alemlere bereket ve hidayet kaynağı olarak insanlar için kurulan ilk ev, Mekke’deki (Kabe)dir. Orada apaçık nişaneler, İbrahim’in makamı vardır. Oraya giren emniyette olur. Yoluna gücü yetenlerin o evi haccetmesi, Allah’ın insanlar üzerinde bir hakkıdır. Kim inkar ederse bilmelidir ki, Allah bütün alemlerden müstağnidir.” (Al-i İmran 96-97)

Hz. Resulullah (s.a.v) şöyle buyurmuştur:

“Ey insanlar, Allah size haccı farz kılmıştır, haccediniz.” (Müslim)
“İslam beş temel esas üzere kurulmuştur. Allah’tan başka ilah bulunmadığına ve Muhammed’in (s.a.v) Allah’ın elçisi olduğuna şahitlik etmek, namazı dosdoğru kılmak, zekatı vermek, hac yapmak ve Ramazan orucu tutmaktır.” (Buhari, Müslim)

Hac Ne Zaman Yapılır?

Haccın sahih ve kabul olmasının şartları vardır. Sahih olması için haccın vaktinde yapılması gerekmektedir. Haccın vakti bütün bir yılı kapsamamakta olup, aylarla ve hatta günlerle sınırlıdır. Hac ayları; şževval ve Zilkade ayları ile Zilhicce ayının ilk 10 (on) günüdür. Hac aylarından önce; hac için ihrama girilemez. Eğer ihrama girilirse bu ihram Hac için geçerli kabul edilmez. Hac vakitleri dışında kutsal beldelere yapılacak ziyaretler, Umre niyetiyle yapılabilir.

Haber Tarihi: 01.07.2017
Güncelleme: 23.02.2017